Fotbal de Generic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Florescu dat afara!

4 participanți

In jos

Florescu dat afara! Empty Florescu dat afara!

Mesaj Scris de Cezarel Joi Mar 17 2011, 08:37

Chiar inaintea meciului cu Bosnia, George Florescu a fost anuntat ca trebuie sa isi caute echipa de sefii de la Alania din liga a doua rusa.

Presedintele clubului rus Alania Vladikavkaz, Valeri Gazaiev, a delcarat, pentru site-ul oficial al echipei din liga a doua, ca echipa pe care o conduce s-a despartit de mijlocasul George Florescu, deoarece limita jucatorilor straini a fost depasita dupa achizitionarea brazilianului Vandinho.

"Am semnat un contract pe patru ani si jumatate cu brazilianul Vandinho, care cu siguranta ne va ajuta in indeplinirea obiectivelor. In schimb, ne vom desparti de mijlocasul roman George Florescu, deoarece am depasit numarul de jucatori straini pe care ii putem avea in lot", a spus Gazaiev.

Sursa citata noteaza ca Florescu, component al nationalei Romaniei, ar putea ajunge la o formatie de prima liga din Ucraina.

Alania Vladikavkaz a retrogradat in liga secunda la sfarsitul sezonului trecut.
Cezarel
Cezarel
Rezerva
Rezerva

Mesaje : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Iasi

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de whosyourdady Mar Mar 29 2011, 18:57

Vrei sa zici ca Florescu, fostul numar 10 al nationalei, nu are loc nici la o echipa de liga a 2-a din Rusia? Smile

de la o vreme numai comentarii negative pot da la adresa nationalei Smile
whosyourdady
whosyourdady
Amator
Amator

Mesaje : 82
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de serse Mar Mar 29 2011, 19:25

daca tot ai poza cu regele whosyourdady sa iti zic cvv

serse
Rezerva
Rezerva

Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/03/2011

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de serse Mar Mar 29 2011, 19:25

22 august 2007
Hagi, statuia ciobita
Publicat în Sport de Romeo Chiriac

Hagi, statuia ciobita

“Ar trebui sa ne ridicati statui, nu sa ne criticati”, le spunea Hagi ziaristilor prezenti la conferinta de presa din 03.06.’98, dupa amicalul nationalei cu Paraguay. Hagi a fost un mare jucator, insa, nu trebuie sa uitam ca a avut multe iesiri din decor de-a lungul carierei… jucatori adversi scuipati, ziaristi insultati, ba chiar a fost condamnat la 17 luni de inchisoare cu suspendare in Turcia deoarece a insultat si lovit cu piciorul un arbitru central.

In perioada cand a fost selectioner al Romaniei sau antrenor la Bursaspor, Gheorghe Hagi a starnit ilaritate dupa ce a alcatuit un “Decalog”, o lista de “legi” intitulata “regulile lui Hagi”, pe care jucatorii, ziaristii si conducerea tehnica erau obligati sa-l respecte. Si printre acestea nu se gaseau poruncile: “Nu minti”, “Nu fura” sau “Nu ravni la nevasta altuia”, ci reguli gen ”jucatorii nu au voie sa bea apa in timpul antrenamentelor”, “nu au voie sa joace carti sau rummy” sau “nu au voie sa discute cu conducerea clubului fara acordul antrenorului”. Ultima regula i-a cam fost incalcata la Steaua, finul lui, Gigi Becali, spunand ca jucatorii “ros-albastri” reclama faptul ca Hagi nu le explica trasee si nu-i lasa sa joace ce stiu ei”.

Nici la capitolul moralitate, coloana vertebrala, “regele” nu a prea stralucit… sunt de notorietate jocurile lui de culise, cand a infipt cutite in spate atat lui Piturca, cat si lui Mircea Lucescu, sfatuit din umbra de Giovanni si Victor Becali.

serse
Rezerva
Rezerva

Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/03/2011

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de whosyourdady Mar Mar 29 2011, 20:33

Hagi a avut si multe iesiri, a luat o gramada de cartonase rosii de-a lungul carierei, dar lumea isi aminteste de el pentru sclipirile din teren si nu pentru iesirile din afara lui.

Deocamdata 10-le actual Mutu a reusit mai mult sa il copieze la capitolul 'scapari' decat la 'reusite' Smile
whosyourdady
whosyourdady
Amator
Amator

Mesaje : 82
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de razvy0619 Mier Mar 30 2011, 17:48

bine punctat
razvy0619
razvy0619
Admin
Admin

Mesaje : 351
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 31
Localizare : Oradea

http://www.europeanfootball.forumgratuit.ro

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de razvy0619 Mar Apr 19 2011, 13:56

UPDATE!!!!

Marele jucator de fotbal din Romania, George Florescu si-a gasit echipa..0ff la naiba...Florescu va semna cu "U" Cluj...

UPDATE!!!...AGAIN...

"Eu i-am facut doua oferte deja lui Florescu. Am fost primii care i-am propus un contract inca dinainte de meciul cu Bosnia. Am inteles ca se gandeste sa-si continue cariera in strainatate, iar noi l-am inteles. I-am propus un contract pe termen lung, nu pana in vara. Daca va dori sa vina la noi, il primim cu bratele deschise, dar cred ca sansele sunt mici. El ne-a intrebat daca se poate antrena cu baietii si bineinteles ca am fost de acord", a spus Florian Walter.

personal eu zic ca`i un nesimtit...pe langa faptul ca cineva ii ofera un job...el refuza... scratch scratch
razvy0619
razvy0619
Admin
Admin

Mesaje : 351
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 31
Localizare : Oradea

http://www.europeanfootball.forumgratuit.ro

Sus In jos

Florescu dat afara! Empty Re: Florescu dat afara!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum